דפים מאובטחים באתר אינטרנט

דפים מאובטחים הם דפים באתר האינטרנט שהתקשורת בינם לבין הדפדפן מוצפנת, ושזהות החברה או האדם המציג את הדפים ניתנת לבירור. כאשר גולש מגיע לדף מאובטח, סמל מנעול () מופיע בתחתית הדפדפן ונשמע צליל נעילה. אלה מסמנים לגולש שהדף מאובטח. לחיצה כפולה על סמל המנעול בעת ביקור בדף מאובטח תציג בפני המבקר את זהות החברה בעלת הדפים המאובטחים. החברה המנפיקה את מפתח ה SSL המאפשר הצגת דפים מאובטחים היא האחראית על נכונות המידע המופיע.

לגולשים באינטרנט יש אמון גדול יותר בדפים מאובטחים. בעת העבודה מול דף מאובטח, אפשר להעביר לדוגמא, מספר כרטיס אשראי מבלי לחשוש שמישהו המאזין לתקשורת בדרך הארוכה בין מחשבו של הגולש לאתר האינטרנט יוכל לקלוט את המספר ולהשתמש בו. בנוסף, גולש אל דף מאובטח, יודע שהוא יכול ליצור קשר עם בעלי אתר האינטרנט, כתובתם ומספרי הטלפון שלהם רשומים ואמיתותם נבדקה על ידי החברה שהינפיקה את מפתח ה SSL.

חברות כרטיסי האשראי מחייבות שטפסי הזמנה בהם מועברים מספרי כרטיסי אשראי יהיו מאובטחים.

לא מומלץ לאבטח את כל דפי האינטרנט באתר. פעולות ההצפנה והפיענוח, מאיטות את המחשב. דפים מאובטחים נטענים הרבה יותר לאט מדפים שאינם מאובטחים.

סוגי איבטוח:

ככל שמפתח ההצפנה (מפתח ה SSL, המאפשר הצגת דפים מאובטחים. מפתח זה מונפק על ידי חברה מנפיקה) ארוך יותר, כך ההצפנה חזקה יותר והמידע מוגן יותר. יש בשוק מפתחות באורך 128 ביט ומפתחות באורך 40 ביט. לא כל הדפדפנים מסוגלים להציג דף המוצפן באמצעות מפתח באורך 128 ביט.

 

 

 

מחירים

התקנת מפתח שנרכש מחברה מנפיקה, לפעולה עם אתר האינטרנט: US$ 50  חד פעמי.

 

שימוש במפתח ה SSL של "נטהוסט":

חינם למאחסנים אתר ב "נטהוסט". כתובת דף האינטרנט המאובטח תהיה: https://ssl.nethost.co.il/YOUR-DOMAIN. נציין שלא ניתן להסתיר את הכתובת הזו מהמבקר באתר (לדוגמא באמצעות שימוש בפריימים), במידה והכתובת הנ"ל אינה הכתובת המופיעה בשורת הכתובות בדפדפן, יקבל הגולש הודעה שהדף מכיל פריטים שאינם מאובטחים.

 

בשימוש במפתח SSL של חברה מנפיקה, כתובת דף האינטרנט תהיה בתוך הדומיין שלכם, לדוגמא: https://your-domain.co.il.

 

ההבדלים בין החברות המנפיקות הם בעיקר ברמת הביטחון שהם מזהים את בעל המפתח. לדוגמא, בעת הנפקת מפתח של חברת VeriSign, תידרשו להציג את מסמכי החברה, מאושרים על ידי נוטריון. חברות אחרות מסתפקות בתצלומי מסמכי החברה ושיחת טלפון עם נציגי החברה או בעל האתר.  לשימושים רגילים אנו ממליצים להשתמש בחברה המנפיקה GeoTrust.

 

מחירי המפתחות של החברות המנפיקות העיקריות:

 

החברה המנפיקה  GeoTrust:

SSL 128 Bit: US$ 120  לשנה

 

החברה המנפיקה Thawte:

SSL 128 Bit: US$300 לשנה

SSL 40 Bit: US$ 125 לשנה

 

Verisign:

SSL 128 Bit: US$ 450 לשנה

SSL 40 Bit: US$ 900 לשנה

 

איך לבדוק האם אינטרנט אקספלורר המתוקן במחשב תומך במפתח באורך 128 ביט

ביחרו בתפריט אינטרנט אקספלורר:

 

Help->About

 

במסך שמופיע, אתרו את השורה: Cipher Strength,

 

לדוגמא: